Szkoła Podstawowa nr 31 
im. Janusz Korczaka w Białymstoku 
ul. Żurawia 12, 15-540 Białystok 
tel/fax: 85 741 69 23 
e-mail: sp31@um.bialystok.pl 
e-mail: zso_8@interia.pl 

SP nr 31

w Białymstoku

Przedszkole - aktualności

   

  

 

 

 

 

 

W  ramach programu zajęć integracyjnych "WESOŁA ZABAWA" pani Joanna Słomska-Witek oraz pani Barbara Radomyska poprowadziły zajęcia w grupie "Tygryski"

Czytaj więcej...

Grupa Mądre Sówki wraz z klasą III w ramach innowacji pedagogicznej "Teatr to My!" były na spektaklu pt.: „Palko" wystawiany w Białostockim Teatrze Lalek, a następnie zwiedziły piwnicę z lalkami i kostiumami w BLT.

Czytaj więcej...

 

Autorka innowacji: mgr. Agnieszka Paniczko

Szkoła Podstawowa Nr 31im. Janusza Korczaka

   Rok szkolny 2021/2022

Ogólne  założenia

Innowacja skierowana jest do dzieci 6- letnich z grupy Mądre Sówki. Założeniem wprowadzenia innowacji jest nauka tworzenia poleceń i sekwencji obrazkowych, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, pamięci, spostrzegawczości, koordynacji wzrokowo-ruchowej, kreatywnego działania, pobudzenia wyobraźni

Cele główne: wsparcie całościowego rozwoju dziecka we wszystkich obszarach, rozwijanie kompetencji kluczowych takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów i rozwijanie umiejętności pracy zespołowej, kształtowanie u dzieci odporności i dojrzałości emocjonalnej koniecznej do radzenia sobie zarówno w nowych jak  i trudnych sytuacjach, rozbudzenie zainteresowania otaczającym światem, poznanie podstawowych konstrukcji programistycznych, wzbogacenie oferty edukacyjnej w placówce.

Czytaj więcej...

 

"Żadna mądrość, której możemy nauczyć się na ziemi, nie da nam tego,
co słowo i spojrzenie ojca."
 Pszczółki w podziękowaniu Tatusiom

 

Z okazji dnia Mamy Pszczółki 🐝 przygotowały piosenkę oraz wiersz, zachęcamy do oglądania 😊

 

Co można dać Mamie i Tacie w dowód miłości?

Specjalnością grupy MĄDRE SÓWKI jest wypełnianie ich serc po brzegi piękną muzyką, śpiewem i tańcem smile

Dlatego też dla rodziców, w dniu ich święta, postanowiliśmy wspólnie przygotować repertuar artystyczny.

 

 

 

„W krainie zaczarowanych bajek”

rozwijanie zainteresowań czytelniczych u dzieci

Innowacja została opracowana i jest realizowana przez mgr Julitę Bańkowską–Bijak – nauczycielkę oddziału przedszkolnego. Adresatami  są dzieci 3,4 letnie z grupy przedszkolnej „Pszczółki”. Czas realizacji innowacji  obejmuje okres od 01.02.2021r. do 30.06.2021r.

Innowacja ma na celu zwiększenie zainteresowania dzieci  literaturą, a w szczególności bajką jako alternatywną formą spędzania czasu wolnego. Wprowadzenie niniejszej innowacji wpłynie na kształtowanie kompetencji czytelniczych przedszkolaków, pomoże nabyć różne sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a także pobudzi ich wyobraźnię. W czym na pewno pomogą im różne bajki      w tym też specjalne bajki terapeutyczne. Wykorzystanie różnorodnych utworów podczas prowadzonych zajęć i zabaw pozwoli zmniejszyć stres związany z wieloma sytuacjami życiowymi, np. rozstanie z rodzicami, agresja, lęki, konflikty rówieśnicze itp. W ramach prowadzonej innowacji dzieci będą przedstawiały krótkie scenki sytuacyjne, oraz zabawy w teatr. Dzieci będą miały możliwość odwiedzenia biblioteki „Książnica Podlaska” . Do realizacji innowacji czynnie zostaną włączeni rodzic oraz personel szkoły.

Cele innowacji:

-Kształtowanie nawyków czytelniczych,

-Rozwijanie wyobraźni,

-Rozwijanie ciekawości świata,

-Rozwijanie uzdolnień artystycznych dzieci,

-Rozbudzenie zainteresowania biblioteką, i okazywania szacunku dla książek,

-Kształtowanie nawyku korzystania z biblioteki.

Nowatorstwo polega na aktywnym uczestnictwie dzieci i rodziców przy udziale nauczycieli w tworzeniu bajek. Dzieci będą miały także możliwość tworzenia ilustracji do powstałych utworów. Zostaną zorganizowane „Bale bajkowe" , konkursy dla dzieci      i rodziców. Będą organizowane „Poranki z bajką”. Powstanie kącik czytelniczy w sali, gdzie dzieci będą mogły przynosić swoje ulubione książki z bajkami.

W ostatnich latach bardzo często mówi się o potrzebie czytania dzieciom książek. W dobie gier komputerowych kaset, płyt i telewizyjnych kreskówek często zapominamy, jak ważnym elementem w wychowaniu dziecka jest książka. Czytanie stanowi swoistą relację między czytającym np. rodzicem, nauczycielem a słuchającym – dzieckiem. Systematyczne czytanie dziecku „dla przyjemności” jest najskuteczniejszą metodą wychowania czytelnika.

 

Podsumowanie pierwszego półrocza Pszczółek🐝
,zachęcamy do obejrzenia

 

 

 

 

IMG-20210114-WA0009.jpg

 

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły i wyczekiwany przez wiele tygodni. Dostarczył nam on wielu przeżyć i radości.

Czytaj więcej...

To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia. Oraz, co najważniejsze, ciasteczka.
(Rudolph Giuliani)

Z okazji dnia Babci oraz Dziadka pszczółki 🐝 życzą solenizantom dużo zdrowia oraz dużo wolnego czasu do spędzania go z wnuczętami ❤️😘

 

 

Gratulujemy naszym dzieciom. Teraz oficjalnie są już przedszkolakami😊. Dla naszych dzieci był to pierwszy tak poważny występ. Bardzo się starały i najlepiej jak umiały zaprezentowały swoje wystąpienie. Brawo Pszczółki😃!!!

Czytaj więcej...

Wrzesień i październik u Jeżyków to nauka oraz mnóstwo zabawy, gry, śpiewanki i moc przy tym radości. 
Po długiej przerwie, stęsknieni siebie i wspólnych zabaw, spędziliśmy w przedszkolu wiele radosnych chwil :) 

Czytaj więcej...

Bieg po zdrowie

Realizujemy program edukacyjny
"Bieg po zdrowie"

Bieg po zdrowie

 

Trzymaj Formę!

Realizujemy program edukacyjny
"Trzymaj Formę"

Telefon zaufania